zdjęcia na porcelanie zdjęcia nagrobkowe
ELIPSA-PORCELANA
ul. J. Popiełuszki 2 m 6
01-501 WARSZAWA
tel. 22 771 28 83
fotoporcelana
zdjęcia na porcelanie fotografia nagrobkowa

Warto przeczytać:

Fotoceramika nagrobkowa - jak zamawiać

Podstawowe informacje na co zwrócić uwagę przy zamawianiu fotoporcelany.

Aby godnie uhonorować pamięć zmarłej osoby i sprawić by pamiętano ją taką jaką była za życia możemy pomyśleć o umieszczeniu na pomniku jej fotografii. Fotoceramika nagrobkowa pozwala nam na utrwalenie wizerunku ukochanej osoby na wiele lat. Dzięki niej dbamy o to, aby pamięć o niej nie zginęła. Decydując się na zdjęcia nagrobkowe na porcelanie musimy pamiętać o wyborze odpowiedniej firmy, która wykona wysokiej jakości i dużej trwałości zdjęcia na ceramice. Przede wszystkim musi być to firma o wieloletnim doświadczeniu, która profesjonalnie i odpowiedzialnie podchodzi do tak poważnych i istotnych zleceń. Decydując się na doświadczoną firmę mamy gwarancje, że zamówione u niej zdjęcia nagrobkowe będą trwałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne i estetycznie wykonane.

Obecnie jest bardzo bogaty wybór różnych technik wykonywania zdjęć na porcelanie. Możemy zamówić zarówno fotografie kolorowe jak i czarno-białe lub w sepii. Zakłady specjalizujące się w zdjęciach nagrobkowych na porcelanie wykonują zamówienia zależnie od naszych upodobań - możemy wybrać fotografie z ręcznie nanoszoną farbą, ale również możemy skorzystać z nowoczesnych, skomputeryzowanych technik, dających większą gwarancje trwałości zamówionej fotografii. W tym miejscu należy zaznaczyć, że fotografia na porcelanie nie jest zwykłym nadrukiem na powierzchnię. Najtrwalsze fotografie na pomnik wykonywane są specjalistycznymi technikami, w wysokiej temperaturze, dzięki czemu są niezwykle trwałe, wodoodporne, światłoodporne i mrozoodporne. Firmy specjalizujące się w wykonywaniu zdjęć nagrobkowych muszą posiadać bogatą wiedzę z różnych dziedzin - między innymi z informatyki, chemii, ceramiki, obróbki i zdobienia szkła oraz koloru i przestrzeni barw. Tylko takie firmy zagwarantują nam najwyższą jakość wytworzonych produktów.

Kolejnym elementem, którego wyboru musimy dokonać jest kształt i format zdjęcia na ceramice. W tym wypadku również mamy duży wybór różnych kształtów - od tradycyjnych owalnych, przez kwadratowe aż po fotografie w kształcie serc. Również format zdjęcia może być dostosowany do naszych oczekiwań, chociaż najczęściej spotykanymi formatami fotografii nagrobkowej na cmentarzach w naszym kraju są te niewielkie.

Bez względu na to na jaki kształt lub format się zdecydujemy fotoporcelana zawsze będzie ważnym elementem na pomniku. Dzięki niej obraz wspomnień naszych ukochanych osób będzie zawsze żywy w naszej pamięci i będzie godnym sposobem uhonorowania naszych najbliższych zmarłych. Nam z kolei przyniesie pocieszenie, że przynajmniej tak małym gestem jesteśmy w stanie zapewnić jej żywą pamięć.

Copyright 2001-2014 | Wszystkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: webmania.pl